Tipy pro pohodu a imunitu v době COVID-19: LÁSKA

Druhým z mých doporučení jak se cítit dobře i v nepříjemné situaci těchto dní je „otevření srdce“. Zní to možná trochu zvláštně, ale je to funkční technika, která je na pomezí afirmace a meditace. Tato technika vám pomůže zvládnout případnou izolaci nebo ponorkovou nemoc.

Tip č. 2: Otevření srdce

Pro tuto techniku si udělejte chvilku klidu někde o samotě. Můžete si sednout nebo zůstat stát, poloha není nijak důležitá (jen pozor, pokud zvolíte leh, může vás snadno přepadnout spánek…).

Zavřete oči a nalaďte se na sebe. Zkuste v sobě najít klidné místo a nechat klid rozlít po celé vaší bytosti. Potom si zkuste vzpomenout na nějaký moment, kdy jste se cítili zamilovaní. Kdy jste se cítili tak plní lásky, že z vás láska přímo tryskala. Nechte se tímto pocitem zcela zaplavit a vnímejte, pozorujte, jak se při tom cítíte, co se děje s vaším tělem. Potom si přiložte dlaně ke středu hrudi (oblast duchovního srdce) a uvědomte si místo, kterého se dotýkáte. Nasměrujte sílu pocitu lásky do tohoto místa a nechte ji skrz toto místo tryskat ven.

Můžete si představit konkrétní osoby nebo situace nebo můžete svou lásku nechat neurčitě proudit do světa. Udělejte to, co je vám bližší, co vám přijde automaticky. Zůstaňte chvíli v tomto rozpoložení.

Poté se opět vraťte myšlenkami zpět k místu doteku na vaší hrudi. Uvědomte si energii a klid, které v tomto místě v sobě máte. Nechte tento klid vstoupit do celého těla. Pokud cítíte přebytek energie, nechte ji skrz nohy klesnout dolů do země. Pokud se cítíte příjemně, nechte si tuto energii v sobě. Na závěr se pro sebe usmějte.

Účinky

Tato technika pomáhá přijímat i těžko přijatelné věci, dávat i v těžkých chvílích a učí celkově vnímat více pozitivně a empaticky.

To, že v těle vyvoláte vzpomínku na lásku, spustí tělesnou reakci, která zamilovanosti odpovídá. Začnou se produkovat i patřičné hormony. Zamilovaní díky nim svět vidí růžověji a bývají taky odolnější proti jakýmkoli nemocem. Tímto způsobem tedy můžete podpořit i svůj imunitní systém.

Pokud si techniku osvojíte, nemusíte ji už praktikovat o samotě ani v klidu. Naopak. Ve vypjatých momentech vám situaci pomůže zvládnout s větší grácií, stačí si ve víru emocí vzpomenout na pocit, lásky a klidu ve středu vaší hrudi a nechte tuto energii chvíli proudit. Osvědčuje se to i ve výchově dětí.

Další nápady jak si zvednout náladu, příjemně vyladit prostředí a vztahy a podpořit imunitu najdete zde:

Tip č. 1 – AROMATERAPIE

Certifikovaná lektorka jógy se specializací na těhotenskou a poporodní jógu. Máma a mama-blogerka.
Příspěvek vytvořen 19

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
RSS
Follow by Email
Facebook