Za jógou do Indie? Raději doma s dítětem!

Nápad začít (si) psát o tom, jak mě mateřství učí být jogínkou a jak mě jóga učí být matkou, přišel už dávno. Tehdy mi došlo, že to, co hledám ve světě a v druhých lidech, můžu najít v sobě a ve své dceři. Je to vlastně můj osobní příběh o hledání učitele. Všechny výcviky v józe, psychoterapii a body-mind přístupech jsou pouhou teorií, pokud nejsou zažité na osobní rovině. A já jsem už při porodu pochopila, že mateřství a rodičovství je jedno velké zážitkové sezení.

Rok před tím, než byla E počata, jsem vyrazila na cestu za hledáním učitele. Hledala jsem někoho moudrého, duchovní bytost. Odjela jsem kvůli tomu i do Indie. Chtěla jsem poznání, hloubku, transformaci. V Indii jsem dostala přesně to, co většina spirituálních hledačů ze Západu. Spoustu nabídek pochybné kvality výměnou za peníze či jiné formy „protislužby“. Neustále mi v hlavě běžela otázka: „poznám pravého Učitele?“. Jak oddělit šarlatány od Gurua? Je možné, že Guru nebude chtít nic a v jeho očích i v celé jeho bytosti budu vidět záři a čistotu? Na tyto otázky stále nemám odpověď, jen o trochu více vnímám jejich naivitu…

Porod (myslím teď opravdu fyzický zážitek porodu) a moment přechodu z dívky na matku mi přinesly obrovsky silné momenty, o kterých zde ještě budu psát. Přinesly mi Gurua, aniž bych to očekávala, hledala či jinak připravovala. Mé dítě je pro mě nekonečný zdroj životních zkoušek, sebepoznání a seberozvoje. Jak se říká, „Guru se objeví sám, když je žák připraven“.

Na tomto blogu najdete články
  • o tom, jak vám jógová filosofie může pomoci v rodičovství,
  • jak díky józe můžete být fit v těhotenství,
  • jak se lze díky józe připravit na porod,
  • jak si jógou usnadnit rekonvalescenci během šestinedělí,
  • jak cvičit jógu na rodičovské, když všude kolem vás je vaše dítě,
  • a jak vám rodičovství může pomoci na cestě ke spiritualitě.
Kdo jsem?

Hlavně máma a jogínka.

Při své jógové cestě, která trvá už asi 11 let, jsem prošla několika lektorskými kurzy (včetně těch, které se specializovaly na jógu v těhotenství a po porodu). Kromě jógy jsem se aktivně věnovala také tanci, různým body-mind přístupům a dlouhodobě jsem se vzdělávala také v oblasti psychosomatiky. Zázemí pro moje myšlenky mi poskytlo studium kulturologie na FF UK.

Jógu také učím. Momentálně převážně individuální lekce (tvojejoga.cz). Dříve jste mě ale mohli potkat v několika jógových studiích a i nyní se občas v některém objevím.

Před tím, než jsem se rozhodla józe věnovat profesně, jsem vyzkoušela různá zaměstnání, některá i na vedoucích pozicích. Až v józe jsem ale našla ten pocit, že sem patřím, že tady jsem to já.

foto-be-happy
Poselství, které jsem našla v trávě v meditačním centru v Dharamsale.
Certifikovaná lektorka jógy se specializací na těhotenskou a poporodní jógu. Máma a mama-blogerka.
Příspěvek vytvořen 19

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
RSS
Follow by Email
Facebook